19,99 zł Ludzie poszukują w internecie szczęścia. Jednym chodzi o pieniądze i władzę, innym o sławę, a jeszcze innym o rozrywkę czy seks. Miliony pragną jednak odnaleźć tam miłość – niestety z różnym skutkiem. Świat wirtualny, oferujący wprost niewiarygodne możliwości…
34,99 zł To nie jest kolejny tani erotyk! Namaluj mi to ekscytująca powieść o związku na odległość, zręcznie łącząca wątki romantyczne z odważnymi scenami erotycznymi. Uzmysławia, jak prawdziwa miłość może nieodwracalnie odmienić nasze życie. Odkrywaj wraz…
To też jest Kanada: siedem zapałek w słoiku, sny o czubkach drzew, powiewające na wietrze czerwone suknie, dzieci odbierane rodzicom o świcie. I ludzie, którzy nie mówią, że są absolwentami szkół z internatem. Mówią: jesteśmy ocaleńcami. Przetrwaliśmy.…
Zbiór felietonów i reportaży publikowanych m.in. na łamach : „Gazety Wyborczej”, „Dekady Literackiej”, czy paryskiej „Kultury” w latach 1994 – 2003. Teksty są niezwykle różnorodne tematycznie, od spraw lekkich po poważne: problemy społeczne, historyczne,…
"Kompleksowe badania zespołu specjalistów kierowanego przez Jacka Pałkiewicza podważają tezę „National Geographic”, który ograniczył się do rozważenia wyłącznie jednego wąskiego kryterium wyboru źródła Amazonki." Prof. Zdzisław Mikulski, Uniwersytet…
Dwutomowa „Anoda i katoda” to wybór tekstów Melchiora Wańkowicza, który wedle zamierzeń pisarza miał stanowić przegląd całej jego twórczości reporterskiej i publicystycznej od czasów najwcześniejszych (jeszcze sprzed I wojny światowej) po ostatnie lata…
Pierwszy z dwóch tomów wyboru tekstów Melchiora Wańkowicza, który to wybór wedle zamierzeń samego autora ma stanowić przegląd całej jego twórczości reporterskiej i publicystycznej od czasów najwcześniejszych (jeszcze sprzed I wojny światowej) po ostatnie…
"Atlantyk-Pacyfik" to pierwszy tom amerykańskiego tryptyku podróżniczego Melchiora Wańkowicza pt. "W ślady Kolumba", o którym sam autor pisał: "Trzy książki, które wydaję, powstały z ciągłej włóczęgi. Zamiast osła miałem rozklekotane auto, a zamiast…
„Baku, Moskwa, Warszawa”, to powieść obyczajowa; historia życia młodego Azera, artysty plastyka, który kierując się w życiu dwiema najważniejszymi dla siebie wartościami: potrzebą wolności oraz pragnieniem miłości, staje się wiecznym imigrantem. Jego…
To nie pierwszy i nie ostatni wstrząs w Bytomiu. Ludzie nieruchomieją sparaliżowani strachem. Większość, nauczona doświadczeniem, próbuje wybiec na ulicę, żeby nie mieć nad głową niczego, co mogłoby spaść. Krzyki mieszają się z hałasem tłuczonych dachówek,…
Pierwsza niebeletrystyczna książka Ellisa, tak samo jednak jak jego wcześniejsze powieści przepełniona wściekłością i gniewem. Tym razem gniew skierowany jest przeciwko poprawności politycznej i hipokryzji amerykańskiej lewicy. Żeby nie było zbyt łatwo,…
Unikalny dokument oddający atmosferę walk podczas II wojny światowej. Uważane za największe z dzieł Melchiora Wańkowicza reportaże, nazywane też pomnikiem wystawionym bohaterskiej Armii generała Andersa. Autor z pieczołowitością oddał atmosferę panującą…
Najbardziej znanym księdzem w bezbożnych Czechach jest Polak. Ksiądz Zbigniew Czendlik przyjechał do Náchodu dwadzieścia pięć lat temu z Chorzowa. Kapłan z prowincji szybko zdobył popularność. Dzisiaj nadal jest proboszczem w małej miejscowości Lanškroun,…
Czy wraz z tragedią na Broad Peak kończy się w Polsce himalaizm, jaki znaliśmy dotychczas? Autorzy próbują odpowiedzieć na to pytanie, analizując krok po kroku najważniejsze wydarzenia podczas polskiej wyprawy na Broad Peak w 2013 roku. Przeprowadzają…
Fascynujący przewodnik po życiu Tadeusza Boya-Żeleńskiego opatrzony wnikliwym komentarzem Józefa Hena oraz fragmentami felietonów młodopolskiego pisarza. Biografia jednego z najwybitniejszych polskich intelektualistów pierwszej połowy XX w. Tadeusza…
Cena życia to znana powieść przygodowa, której autorem jest Bohdan Arct, prozaik, a także pilot myśliwski, bohater bitwy o Anglię, odznaczony Virtuti Militari oraz czteRokrotnie Krzyżem Walecznych. Jest autorek takich książek jak W pogoni za Luftwaffe, Messerschmitty…
Cena życia to znana powieść przygodowa, której autorem jest Bohdan Arct, prozaik, a także pilot myśliwski, bohater bitwy o Anglię, odznaczony Virtuti Militari oraz czteRokrotnie Krzyżem Walecznych. Jest autorek takich książek jak W pogoni za Luftwaffe, Messerschmitty…
„Całe życie spędzamy w jednym ciele, a jednak wielu z nas nie ma pojęcia, ani jak ono dokładnie działa, ani z czego się konkretnie składa. Ideą, która przyświecała mi podczas pisania książki, była próba zrozumienia tego niezwykłego i tajemniczego mechanizmu,…
O niezmierzonej Rosji i wielkim rosyjskim narodzie powiedziano i napisano już bardzo wiele. Zbiór felietonów Ossendowskiego jest wyjątkowy. Obnaża ?rosyjską duszę zbiorową? i ujawnia, jak dalece gusła, zabobony i mistyka wpływają na działania i decyzje…
"Cień ponurego Wschodu" to zbiór felietonów podróżniczych ukazujących życie w Rosji przed rewolucją bolszewicką i u jej progu. Autor jako niezwykle uważny obserwator rzeczywistości stara się wniknąć w charakter "rosyjskiej duszy zbiorowej". Pokazuje…
W ciszy wieczorów łuny nad horyzontem zwiastują niechybną rzeź. Tego lata cały Wołyń ogarnęła trwoga… Lipiec 1943 roku. Dwie nastoletnie siostry z Pogranki zakochują się w młodzieńcu z sąsiedniej ukraińskiej wsi Połapy. Chłopak jest członkiem UPA,…
Dziesięciu byłych nazistów wysokiej rangi. Dziesięć reportaży o powojennej moralności zbrodniarzy hitlerowskich. • Profesor Hans Fleischhaker – nazistowski antropolog, który jeździł do Auschwitz badać ludzkie czaszki. • Hermann Stolting – prokurator,…
Najnowsza publicystyka autora "Michnikowszczyzny". Krajobraz po 2-letniej świętej wojnie między Kaczorem a Donaldem. Nakreślony, jak to u Ziemkiewicza, bez litości, wbrew stadu i pod prąd.Książka wyrosła z sieroctwa po POPiS-ie. Obrachunek ze spadkiem…
Najnowsza publicystyka autora "Michnikowszczyzny". Krajobraz po 2-letniej świętej wojnie między Kaczorem a Donaldem. Nakreślony, jak to u Ziemkiewicza, bez litości, wbrew stadu i pod prąd.Książka wyrosła z sieroctwa po POPiS-ie. Obrachunek ze spadkiem…
Wielka Wojna nie kończy się w 1945 roku. Wtedy dopiero się zaczyna. Po zdobyciu Berlina Armia Czerwona rusza dalej na zachód. Stalin z premedytacją wykrwawia Ludowe Wojsko Polskie walczące w szpicy natarcia. Kiedy Sowieci po pokonaniu Niemiec zwracają…
Dzieje kilku emigrantów polskich, którzy na przełomie XIX i XX w. wyruszyli do Kanady w poszukiwaniu lepszego bytu. Dzięki nieprawdopodobnemu wręcz wysiłkowi, uporowi w pokonywaniu trudności, udaje im się stopniowo zapuszczać korzenie w nowej ziemi,…
"Planując kolejny rejs zapomniałem o tym strachu, zwierzęcym i wszechogarniającym, przylepiającym koszulę do spoconych pleców, wysuszającym usta, zaciskającym gardło w bezgłośnym krzyku." Wspomnienia znanego żeglarza i podróżnika z samotnego rejsu dookoła…
Sam tytuł " Drugiej Rzeczypospolitej początki" kieruje nas w stronę historii odrodzenia się państwa polskiego w obliczu klęski i upadku trzech mocarstw zaborczych. "Drugiej Rzeczypospolitej początki" zawierają opisy bitew, powstań i plebiscytów na ziemiach…
Epicka opowieść o ludziach żyjących w latach siedemdziesiątych, epoce zmian wartości i nowego spojrzenia na świat. To kolejne pokolenie bohaterów uwielbianej sagi „Prawda zapisana w popiołach”. Nadszedł rok 1978, w którym świat wita papieża Polaka.…
Autor podróżniczej książki „Dziesięć bram świata” zjeździł niemal cały Trzeci Świat i przeżył dramatyczne chwile. Spośród setek miejsc i dziesiątek zapierających dech w piersiach przygód - wybrał dziesięć, które wywarły na nim największe wrażenie. Zabiera…
Dziobak to bardzo dziwny ssak: ma dziób kaczki, sierść wydry i ogon bobra. Poza tym wydziela jad i składa jaja. Dziobak jest po trosze kaczką, po trosze wydrą lub bobrem, ale żadnym z tych zwierząt do końca. I właśnie reportaż latynoamerykański jest…
„Edward Gierek. Przerwana dekada”, książka Janusza Rolickiego, autora publikacji „Brałem łapówki”, ukazała się 10 lat po utracie przez Edwarda Gierka stanowiska na scenie politycznej, teraz zaś doczekała się wersji na audiobook w interpretacji Tomasza…
Polak-muzułmanin, mieszkaniec Aleksandrii Piotr Ibrahim Kalwas opisuje swój Egipt. Współpracujący z „Dużym Formatem” (dodatkiem do „Gazety Wyborczej”) reporter odkrywa przed nami to wszystko, co frapuje w Egipcie przyjezdnych, ale nie mają do tego dostępu.…
Licencja na zabijanie słynnego 007, brzmi jak zabawa dla dzieci w zestawieniu z egzekucjami wykonywanymi legalnie na rodakach i znajomych przez autora książki Egzekutor. Stefan Dąmbski, w wieku zaledwie siedemnastu lat został tytułowym egzekutorem –…
Ile znaczy świętość ziemi cudów i tajemnic dla Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego? Ten znakomity podróżnik o wielkiej wiedzy historycznej i geograficznej oprowadza po miejscach kultu – Palestynie, Syrii i Mezopotamii – na każdym kroku dostrzegając…
Biografia Władysława Gomułki, jedynego I sekretarza KC PZPR, który chciał być samodzielnym politykiem. Jedynego, który mógł być samodzielnym politykiem. Historia polityka, który – tak jak jego poprzednik i jego kolejni następcy – przegrał wszystko.…
Wstrząsająca historia o nałogu, który rujnuje życia całych rodzin. Kiedyś ktoś powiedział: jeżeli raz wejdziesz do kasyna, na pewno tam wrócisz. Nieważne, czy następnego dnia, czy za rok. To miejsce uzależnia. Hazard jest jak kula śnieżna, która spadając,…
Hubalczycy to romantyczna opowieść o historii i przebiegu walk legendarnego Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego, stworzonego i dowodzonego przez mjr Henryka Dobrzańskiego - Hubala. Pisana pięknym, rzadkim już dzisiaj, językiem, przybliża czytelnikowi…
Historia nauki dowodzi, że wiek XIX był czasem chemii, XX fizyki, a XXI prawdopodobnie będzie wiekiem biologii. Nauki biologiczne należą do tych, które w coraz szybszym tempie spektakularnie wyjaśniają skomplikowane mechanizmy rządzące między innymi…
Tytuł książki "Jadę sobie" może sugerować, że jest to kolejny przewodnik opisujący turystyczne atrakcje. Ale nic bardziej mylnego. To opis tego, co widać z okna zdezelowanego autobusu albo hoteliku na ruchliwym bazarze, o czym rozmawiają klienci lokalnych…
Czy w każdym z nas drzemie prawdziwe zło? Gdzie leżą granice ludzkiego okrucieństwa?Autobiograficzna powieść Josepha Conrada o jego podróży do Kongo, która doczekała się dwóch adaptacji filmowych. Prosta z pozoru fabuła staje się tłem do ukazania prawdziwego…
Żaden polski polityk nie dysponuje obecnie taką władzą, jaką ma Jarosław Kaczyński. Wieczny kawaler, sprawny strateg, miłośnik zwierząt, człowiek, któremu puszczają nerwy. Dla jednych patriota, próbujący naprawić Polskę, by przywrócić jej wielkość.…